הדברת טרמיטים – כל המידע

הדברת טרמיטים יש להזמין בנסיבות הבאות: יש לכם התקני-בית מרכזיים מעץ, כולל דלתות ופרופילי חלון, והקירות בסביבתם – עם סדקים. כמו כן, זיהיתם בקצוות העץ נקודות "אכולות" או מקולפות ללא סימני שבירה. אלו סימנים שטרמיטים ביקרו כנראה בבית שלכם. למי שלא יודע, מדובר ביצור דמוי נמלה, גדול הרבה יותר מנמלה בגודל רגיל, אשר ניזון מעץ. להקת טרמיטים שלמה המכילה כמאות טרמיטים יכולה להוציא את התקני העץ הביתיים מכלל שימוש בפרק זמן קצר מאד, לעתים בתוך כמה שבועות או אפילו ימים. לכן, חשוב קודם כל לתחזק את התקני העץ שלכם, לצפות אותם ולשמנם, וגם להגן עליהם מהגשם, אבל אם עשיתם את הטעות ולא תחזקתם אותם כנדרש, לא יהיה מנוס מלהזמין הדברת טרמיטים.
 
התנהלות לפני הדברת טרמיטים
 
יש לנקות את כל התקני הבד שלכם, כולל כביסה: מפות שולחן, יריעות וילון, וכד'. יש לשאוב אבק מן השטיחים. ביצוע מעשים אלה יחלט ברובד הראשוני – נקודות עליהן הטרמיטים עלולים להימצא. שנית, יש לשמור מזון מחוץ לכותלי המטבח, רצוי בכתובת זמנית אחרת, ולפנות ילדים, טף ובעלי חיים מהדירה.
 
הדברת טרמיטים - כל המידע
 
התנהלות לאחר הדברת טרמיטים
 
יש לחזור הביתה על פי הנחיות המדביר, ולהחזיר אט אט את החיים לשגרה. חשוב להזמין סיוד לקירות, כולל סתימת חורים וסדקים שנגרמו בידי טרמיטים. על מנת שלא למשוך גם תולעי עץ, אם יש לכם ספק לגבי התקן עץ ישן או בלוי, החליפו אותו באחר.

עצות "עשה" למניעת התפשטות טרמיטים בדירה
 
הכינו ביתכם לחורף, עטפו התקני עץ בהתקני ברזל וניילון בטרם השאירם בחצר בגשם. בדקו את כל התכולות הביתיות שלכם לאחר הסופה. הצטברו מקורות מים עומדים, חלודה או נזקים להתקני העץ? נקו אותם עם חומרים ייעודיים, ובאשר למקורות המים העומדים – גרפו את המים באמצעות מגב. ודאו כי החצר והאזור בו נמצאים העצים – נקיים וסטריליים.
 
עצות "אל תעשה" למניעת התפשטות טרמיטים
 
אל תנסו לרסס באמצעות פזדוקס ותכשירי-סופרמרקט בעצמכם, זה רק יזיק, יעכיר את האווירה העכורה ממילא, ויזמין עוד טרמיטים. אל תנסו להרוג את הטרמיטים ביד או עם נעל הרגל. הפעולה לא תוסיף ולא תגרע מהגעתם להתקני העץ שלכם.