מערכות גילוי אש ועשן – כל היתרונות

מערכות גילוי אש ועשן – כל היתרונות

כולנו כבר מודעים לעובדה, כי מערכות לגילוי אש ועשן מצילו חיים. זה אמנם נכון, כי מערכות אלה הן לא בשימוש אך התחזוקה שלהן חייבת להיות עקבית. התקנת מערכות גילוי אש ועשן- כל היתרונות אינה זולה, אך שווה כל השקעה לעומת היתרונות שלה שנועדו כמובן להציל חיי אדם ורכוש. המרכיב המרכזי של מערכות גילוי אש ועשן – כל היתרונות הוא הזיהוי המהיר של מקור האש. במוסדות ציבוריים רבים, חלה חובה להתקנה של מערכות גילוי אש ועשן – כל היתרונות יש להוכיח את תקינותן של מערכות כיבוי האש באמצעות גופים המורשים לכך. העניין הוא שרבים מתקיניםמערכות גילוי אש ועשן – כל היתרונות גם בבתים הפרטיים ובבנייני מגורים, אל מנת למנוע אסונות ולהיות שקטים כי ישנן מערכות כאלה במקרה חלילה שתפרוץ שריפה.

אין עשן בלי אש...

האמרה הידועה של "אין עשן בלי אש" היא כל כך נכונה ולכן, המציאו את מערכות גילוי עשן. יש לציין, כי מערכות אלה, עוסקות בזיהוי מקדים של השריפה וכן, בשליחת התראה לגורמים הנכונים שהם מכבי האש. לאחר איתור האש, המערכת מפעילה מתזים לכיבוי האש, אך קיימות מערכות רבות שחלקן מכבות את האש באמצעות גז מיוחד וחלקן מפנות את העשן על מנת שמי שנמצא בקרבת מקום בו פרצה השריפה יוכל להתפנות בזמן ממקום השריפה.למערכת של גילוי אש ועשן, ישנה תשתית ברמה גבוהה שבאמצעותה היא שורדת בטמפרטורות גבוהות במיוחד. כל הציוד עבר ביקורת קפדנית של מכון התקנים וכן, קיימת בדיקה תקופתית המוכיחה על יעילותן של מערכות אלה.

אל תשחקו באש

אל מנת שתוכלו להיות שקטים אם במקום העסק שלכם או בבית, יש חוק של התקנת מערכות לגילוי אש ועשן. יש לפנות לחברה המתמחה בהתקנת מערכות אלו. ייעוץ ותכנון נכון, יכולים לגרום לכם לחיסכון רב בעלויות של מערכות פינוי עשן.  אל תשכחו, כי חלה עליכם אחריות כלפי העובדים שלכם ובני הבית שלכם  וככל שתקדימו תרפה למכה, כך תמנעו נזקים גדולים ואסונות מיותרים. כל עסק שנפתח, מותנה באישור של מכבי האש לגבי מערכת תקינה של גילוי אש ועשן.