משחקי הרכבה

משחקי הרכבה

 
משחקי הרכבה שימשו ילדים רבים במהלך התפתחותם והיוו עבורם צינור מחשבתי חשוב.משחקי הרכבה ניתן למצוא בשלל דגמים – חלקם הילדים יכולים להרכיב לגמרי לבד, ועם חלקם יש להסתייע במבוגר כפי שתוכלו לראות בהמשך. להלן דוגמאות למשחקי הרכבה מובילים מסוגים שונים.
 
משחקי פליימוביל
 
משחקי הרכבה קלים עם הוראות ברורות. הילד יכול להרכיבם לגמרי לבד ולייצר לעצמו טירות, מכוניות ופלטפורמות משחק מגוונות המדמות תרחישים שונים. בדומה לסדרת לגו, ההרכבה קלה, פשוטה, בטוחה, וניתנת למימוש על ידי כל ילד בקלות רבה ביותר.
 
פאזלים
 
הפאזל שימש מאז ומעולם כמשחק הרכבה מוביל לילדים. ישנם פאזלים ברמות קושי שונות אשר מתאפיינות בדרך כלל במספר החלקים: ככל שהוא גדול יותר, רמת הפאזל גבוהה יותר ונועדה לילדים בגילאים גדולים יותר. היתרון של הפאזל – פיתוח זיכרון צילומי אצל ילדים, ופיתוח תכונת ההסקה מצורות וצבעים, תכונה שתסייע בידם מאד במבחנים פסיכוטכניים בצבא ומחוצה לו.
 
משחקי הרכבה
 
מכוניות, מסוקים ורכבות להרכבה
 
משחקים מסוג זה יצריכו סיוע ממבוגר ולא בשל רמת הקושי בהרכבת המוצר, אלא בשל מה שכרוך בכך. בשונה ממשחקי פליימוביל המתבססים על הכנסת חלק מוצר לתוך חלק אחר ובזאת תמה ההרכבה, במשחקים המדמים כלים ממונעים מהיומיום כמו הליקופטרים על שלט נדרשת גם הדבקה על ידי דבק שנועד להדביק חלקי פלסטיק ועץ, שהוא למעשה דבק סופר גלו בעצמה של סופר גלו 3, אחד החומרים המסוכנים לילדים, המסוגל להדביק להם אצבעות ולהסב להם נזקים. לכן, חובה להסתייע במבוגר, והפתרון הטוב ביותר הוא ביצוע ההרכבה על ידי הילד, והדבקת החלקים על ידי המבוגר.
 
מוצרי בוטיק עמידים לאורך זמן
 
ניתן להשתמש במוצרים שהרכבתם לאורך זמן בשל היותם עשויים מחלקים עמידים ומובילים. כך, למשל, כבר היינו עדים למשפחות רבות שבחרו למסגר תמונות של פאזלים ולתלות על הקיר, להשתמש בדגמי מכוניות להרכבה בדבק כדגמי תצוגה בחדר ובסלון, ואפילו להמשיך לשחק במוצרים ולהעבירם לילדים הקטנים יותר בהמשך, לעתים אפילו לנכדים.
 
אחריות ושירות
 
תנאי אחריות ושירות מיטביים מסופקים על כל מוצרי ההרכבה לילדים. ניתן לפנות לחנות בכל שאלה, ולזכות לשירות הטוב ביותר. גם כאשר המוצר כבר אינו באחריות עדיין ניתן להיוועץ בצוות החנות בכל עת, כל העת במגוון נושאים.