כל המידע על שערים חשמליים לחניה

כל המידע על שערים חשמליים לחניה

 
שערים חשמליים לחנייה יכולים להיפתח ולהיסגר במגוון דרכים. שתי הדרכים הנפוצות ביותר הן, כמובן, פתיחה עלית באמצעות בוכנה הידראולית אשר יוצרת ציר סיבוב שפותח וסוגר את השער. הדרך השנייה הנפוצה היא באמצעות דלת חד או דו כנפית אשר נפתחת כשהרכב נכנס לחנייה, ונסגרת בסיום התהליך. כאן, נספק לכם מידע על שני סוגי השערים הללו, כיצד הם פועלים, ומדוע כל בית צריך להיבדק פרטנית, מבלי להסיק שדגם אחד תמיד יהיה עדיף על משנהו.
 
שער בוכנה הידראולית
 
שער אשר פלטת הפתיחה והסגירה עולה למעלה כאשר הוא הפתח ויורדת למטה כאשר הוא נסגר. העלייה והירידה מתבצעות בסיבוב ולא בקו ישר, עליו אחראית בוכנה הידראולית שנמצאת, בדרך כלל, בתחתית השער סמוך לרצפה או בחלקו העליון סמוך לתקרה. שער הבוכנה ייפתח באמצעות מנגנון זיהוי המותקן ברכב, או שלט ידני שבעל הרכב נושא עמו אשר פותח את השער.
 
כל המידע על שערים חשמליים
 
שער חד או דו כנפי
 
שער המכיל דלת בודדת או צמד דלתות שנפתחות כלפי חוץ או כלפי פנים כדי שהרכב יוכל להיכנס, ולאחר מכן הן נסגרותגם תהליך זה, בדומה לתהליך הבוכנה ההידראולית נעשה על ידי זיהוי הרכב או ציוד הנהג שנוהג בו בשלט שפותח וסוגר את השער. בשונה משער בוכנה, שער חד או דו כנפי פולש, הלכה למעשה, לשטח הציבורי בראשות המקומית, ולכן חשוב מאד לקבל לכך אישור מהרשויות ולוודא שפתיחת השער אינה מפריעה את תנועתם של עוברים ושווים. ברוב המקרים, אם נרשמת הפרעה רצינית, וועדות התכנון ייטו שלא לאשר את השער. מומלץ לבחור שערים לבית בהתאם גם לתקציב שלכם אשר קבעתם מראש בעת בחירת סוג השער.
 
איזה מנגנון פתיחת שער יהיה היעיל ביותר?
 
זיהוי של כלי הרכב באמצעות מדבקה או אמצעי אחר הוא בעל יתרון ברור, שכן אז – הנהג אינו צריך לשאת עמו שלט או להיות ערב לאי אבדן שלו. האמצעים המזהים מותקנים במקום בטוח ברכב, וזה מאפשר לכם לצאת ולהיכנס מתי שיתחשק לכם, וזאת בשונה משלט שתצטרכו לחפש בכל פעם. מנגד, שלט מאפשר לכם עצמאות, וניידות קלה יותר: למשל, אם לא אתם נוהגים אלא חבר שלכם ואתם מעוניינים לאפשר לו להחנות – רק שלט ידני שיהיה אתכם בנסיעה יוכל לפתוח לו את השער.