5 טיפים לשמירה על המזרן

5 טיפים לשמירה על המזרן

 
בשונה ממזרני העבר, המזרנים כיום הנם באיכות אורטופדית, ועם עמידות חסרת פשרות. המזרנים הללו מאפשרים לכם תנאי עמידות שבעבר הם היו לנחלתם של מעטים: חשיפה מעטה לקרעים, ספיחת נוזלים כמו זיעה  שנאגרה על הסדין מלמעלה, וכמובן משטח חזק מאין כמוהו מפולימרים או קפיצים אשר צריך להתאמץ מאד על מנת לשבור בו משהו. יחד עם זאת, ועל אף שהסיכונים הצטמצמו מאד, הם עדיין קיימים במידה זו או אחרת, וזו הדרך להימנע מהם:
 
הימנעו מאחסון המזרן במחסן-חוץ ללא הגנה
 
אחסונו של מזרן המיועד למכירה בתנאי חוץ ללא הגנה, גם אם זה במחסן, חושף אותו לנזקי גשמים, אבק, ואפילו נזקים מהתכולה השכנה באותו מחסן כמו דחיסה, וקרעים. הדבר נכון במיוחד אם אתם חקלאים ויש לכם ציוד גינה חד ליד המזרן העודף. הדרך לאחסן במקומות כאלו היא אך ורק עם שכבת הגנה חיצונית: רכשו יריעת ניילון או ניילון נצמד והצמידו אותם למזרן עם סרט הדבקה. זה גם יחסוך לכם קמטים וגם ימנע קרעים שיהיה קשה ויקר לתקן.
 
טיפים לשמירה על המזרן
 
בהובלה ללא מוביל קשרו את המזרן גם מבפנים
 
מזרן, בשונה מקרש-מיטה נתפס אצל חלקים רבים בציבור כמוצר "קל", שלא צריך להטריח את חברת ההובלה בשבילו. על אף שזה נכון, זה עדיין מוצר שהובלתו כרוכה בסיכון אם לא שומרים על כללי זהירות: כבר אירעו תאונות דרכים בהן המזרן החליק מהגג כתוצאה מקשירה לא טובה. הדרך היחידה, ואנו מדגישים – היחידה להימנע מזה היא להעביר את חבל הקשירה גם מתוך הרכב. פתיחת החלונות וקשירת קצוות החבל חיצונית תגרום בהכרח למעידתו של המזרן ובהמשך להחלקתו מהגג. רק קשירה פנימית של המזרן: הכנסת הקצוות של החבל לאוטו מעל למושבים, וקשירה לידיות תליית הבגדים שמעל לחלונות תמנע פיזית מעידה/נפילה.
 
כאשר המזרן כבר בשימוש לאורך שנים רבות מומלץ למסור אותו לניקוי יבש
 
אמנם ציינו שהמזרנים המודרניים מצטיינים בספיחת נוזלים יותר מבעבר, אבל מטעמי הגיינה מוטב לא להסתמך על מזרן שהיה בשימוש אינטנסיבי. על מנת לדעת שהוא נקי – מסרו אותו לאיש מקצוע שינקה לכם אותו וימסור לכם מזרן חדש, אשר תענוג להשתמש בו.
 
בשעת פריקה מהובלה, אל תמהרו להוציא את המזרן מניילון ההגנה
 
זו אמנם נראית שורה טריוויאלית, אבל בתום הליך קשה ומורכב כמו הובלה, האינסטינקט של דיירים רבים הוא לפרוק מהר את הציוד. המזרן צריך להיפרק ממש אחרון, ולהיות מוצא מהניילונים רק כאשר הוא ביעדו הסופי על קרש המיטה. כל התנהלות אחרת עלולה לחשוף אותו לאבק או בוץ, ולעתים אלו כתמים שיורדים רק בניקוי יבש.
 
הקפידו לבצע ניקיון אבק תקופתי מהמזרן
 
השתמשו רק בשואבי אבק עם פיית שאיבה קטנה או בינונית – אל תשתמשו בגדולה, שכן אז המעטפת החיצונית של המזרן חשופה לקיפול. שאיבת אבק מבוקרת שומרת על מזרן נקי ומונעת צורך בניקוי יבש לעתים תכופות.